°


OSP Tarczyn

Jest dostawca wozu gaśniczego

Jak już wcześniej informowaliśmy, Ochotnicza Straż Pożarna w Tarczynie może liczyć na nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Teraz okazuje się, że rozstrzygnięto w tej sprawie przetarg. Wykonawca za dostawę takiego pojazdu chce 785 970 zł.

Szybki dojazd do pożaru to czasami rzecz decydująca o życiu osób zagrożonych płomieniami ognia. Wzięły to także pod uwagę władze gminy Tarczyn i zdecydowały o zakupie nowego samochodu gaśniczo-ratowniczego dla tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Do przetargu na dostarczenie takiego samochodu zgłosił się jeden wykonawca, jego oferta opiewa na 785 970 zł. Cena odpowiednia ponieważ zamawiający, czyli gmina, zamierzał przeznaczyć na ten cel 800 tys. zł.
Przypomnijmy, że zamówienie obejmowało dostawę fabrycznie nowego (dotąd nie rejestrowanego) średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu z napędem 4x2. Tyle ogólnych informacji, a teraz kilka szczegółowych. – Podwozie samochodu kategorii miejskiej, z napędem 4x2 z blokadą mechanizmu różnicowego mostu napędowego, dopuszcza się podwozie wyprodukowane w 2016 roku. Skrzynia biegów zautomatyzowana, bez pedału sprzęgła. Maksymalna masa rzeczywista samochodu gotowego do akcji ratowniczo-gaśniczej nie może przekroczyć 16000 kg – napisano w specyfikacji przetargowej. Moc silnika umieszczonego w pojeździe nie może być mniejsza niż 300 KM.

Pojazd będzie oczywiście wyposażony m.in. w wykonane w technologii LED urządzenia sygnalizacyjno-ostrzegawcze, akustyczne i świetlne.

Samochód dla OSP Tarczyn ma być dostarczony najpóźniej do 30 października tego roku.


Andrzej Golec
andrzej.golec@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz