°


piaseczno.eu

Goście z Chin w Piasecznie

Przedstawiciele chińskiej gminy Huanggang odwiedzili Piaseczno. Goście zwiedzili najciekawsze zakątki powiatu piaseczyńskiego.

Huanggang to ośmiomilionowa gmina w prowincji Hubei, która jest niezwykle malownicza i oddalona od Szanghaju o ponad 1000 km. Jej delegacja ruszyła w świat i 29 lipca dotarła do Piaseczna. Co warto podkreślić, Huanggang jest gminą partnerską samorządu z powiatu piaseczyńskiego.

Do Piaseczna przybyło sześciu przedstawicieli chińskiej gminy, z dyrektorem departamentu organizacyjnego Zhao Binem na czele. Ze strony piaseczyńskiego samorządu w spotkaniu uczestniczyli wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak, przewodniczący rady miejskiej Piotr Obłoza oraz radni. Chińscy przyjaciele zwiedzili najciekawsze miejsce na terenie powiatu piaseczyńskiego, a także obejrzeli prezentację dotyczącą gminy Piaseczno.

Należy wspomnieć, że wizyta delegacji gminy Huanggang stanowiła znakomitą okazję do spotkania z przedstawicielami Klubu Sportowego Grawitacja. Co ciekawe, we wrześniu 16-osobowa reprezentacja tancerzy wyjedzie do Chin, aby ciężko trenować. Owocem pracy będzie występ, który Grawitacja zaprezentuje mieszkańcom Huanggang.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz