°


Gmina Tarczyn Facebook

Gawarskiego na ostatniej prostej

Kompleksowa modernizacja ul. Gawarskiego w Tarczynie dobiega końca. Koszt całej inwestycji wyniósł nieco ponad 4 mln zł.

Problemy na Gawarskiego pozostaną już tylko wspomnieniem. To dobra informacja dla mieszkańców i kierowców, którzy nie raz narzekali na fatalny stan drogi. W 2016 roku gmina przeprowadziła postępowania przetargowe na wykonanie kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz przebudowę nawierzchni ul. Gawarskiego.

Potrzeba było kilku miesięcy, aby droga zmieniła się nie do poznania. Nowa nawierzchnia, chodnik, ścieżka rowerowe, oświetlenie – ul. Gawarskiego prezentuje się jak ze snów. – W wyniku realizacji zadania powstała szeroka, nowoczesna i strategiczna miejska trasa objazdowa o długości 1,1 km, którą można sprawnie i bezpiecznie ominąć nie tylko centrum Tarczyna, lecz również często występujące zatory ruchu na drodze krajowej, spowodowane groźnymi, często śmiertelnymi, wypadkami i kolizjami – podała gmina Tarczyn na swoim facebooku.

Z pewnością modernizacja drogi będzie miała znaczący wpływ na komunikację. – Po modernizacji ul. Gawarskiego, łączącej dwie drogi powiatowe (ul. Warszawską z ul. Błońską), można bardzo sprawnie przemieścić się z Tarczyna do m. Janówek czy Przypki, a stamtąd np. do sąsiednich gmin i innych ważnych tras – przedstawiają urzędnicy.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz