°


Facebook

Dziś koncert dla Basi i Artura!

To impreza dla ludzi o dobrych sercach a przecież wszyscy tacy jesteśmy. Już dziś na Placu Piłsudskiego w Piasecznie odbędzie się koncert charytatywny dla dwójki niepełnosprawnych dzieci – Basi i Artura. Wystąpi m.in. Michał Rudaś. Środki zgromadzone podczas tego wydarzenia zostaną przekazane na leczenie i dalszą rehabilitację dzieci.

Dwuletnia Basia Łubińska urodziła się ze złożoną wadą serca, dysmorfią twarzy a jej lewa stopa była ustawiona pod kątem prostym do środka. Jest jedyną osobą w Polsce z delecją chromosomu 1 na odcinku q 21.1 (brak 16 genów z czego 9 genów funkcyjnych). Nie wiadomo, jak dziewczynka dalej będzie się rozwijała. A przeszła już wiele, m.in. cewnikowanie serduszka. Nie chodzi, uczy się raczkować, walczy o sprawność ruchową. A to wiele intensywnych turnusów rehabilitacyjnych, zajeć z fizjoterapeutami, logopedą i psychologiem. Wszystko po to, aby dziewczynka w przyszłości mogła liczyć na lepsze życie, stać się samodzielna.

Czteroletni Artur Czuba od początku życia nie miał łatwo. Stwierdzono u niego m.in. chorobę Hirschsprunga. Przechodził kolejne operacje. I czekają go następne. – Dziecko niepełnosprawne cały czas wymaga naszej obecności. Arturek ma chorobą Hirschsprunga, czyli brak unerwienia jelita grubego. Miał wyłonioną stomię. Za pierwszym razem nie zafuncjonowała ona właściwie, dokonano więc resekcji części jelita grubego i wyłoniono kolejną stomię. Natomiast w tym roku, w sierpniu, Arturek będzie miał następną operację mającą na celu odtworzenie ciągłości układu pokarmowego. Mam wielką nadzieję, że się uda – mówi nam Małgorzata Czuba, mama chłopca i jedna z organizatorek koncertu charytatywnego dla Basi i Artura. I dodaje: – Arturek jest bardzo pozytywnym i ciepłym dzieckiem, wesołym, lubi muzykę.

Wracając do imprezy. Będzie się wiele działo – przed koncertem m.in. animacje i dmuchańce dla dzieci, starsi zapewne odwiedzą kiermasz rękodzieła, pojawi się też strefa gastronomiczna. A kto wystąpi na scenie? Lista jest długa: Michał Rudaś z Projektem Retro, Łysa Góra, Sylwia Ta Tri, Lena Lipiecka, Anna Kandyba, Grzegorz Tylec, Antonina Peak, Katarzyna Pułkownik, Adrian Zduńczyk, Natalia Zaremba. Między występami przewidziano fanty, kolorowe paczki. Imprezę poprowadzi Artur Brzychcy.

– Bardzo zapraszamy na imprezę charytatywną na rzecz dwójki fantastycznych maluchów. Będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, każdy znajdzie coś dla siebie. Jednym słowem będzie koncertowo i piknikowo. Spotykamy się więc w piątek, 19 maja. Środki zgromadzone podczas imprezy zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Basi i Artura. Weźcie ze sobą gorące serca i mnóstwo uśmiechu – mówi Małgorzata Czuba.    

Warto więc przybyć na imprezę i w ten sposób pomóc Basi i Arturowi, dać im szansę na lepsze życie. Jak już wspomnieliśmy, wydarzenie odbędzie się dzisiaj, czyli 19 maja (w godz.16.30-21.30, start koncertu o godz. 19.00) na Placu Piłsudskiego w Piasecznie. Impreza organizowana jest przy współpracy z piaseczyńskim Centrum Kultury, Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piasecznie oraz Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal WPRPiaseczno.pl.


Andrzej Golec
andrzej.golec@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz