°


pixabay

Duża impreza rowerowa tuż-tuż

Już 20 maja w Piasecznie odbędzie się Mazovia MTB Maraton. Jest to cykl amatorskich maratonów rowerowych o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Na starcie może stanąć każdy kto posiada sprawny rower!

Impreza odbywa się w Polsce od 2005 r. i ma na celu popularyzację kolarstwa oraz turystyki rowerowej, a także zdrowego trybu życia. Zawody organizowane są w różnych częściach kraju. Oczywiście nie pominięto Piaseczna!. Zmagania kolarzy rozpoczną się już w najbliższą sobotę. 

Przygotowano kilka dystansów: hobby – 8 km, fit – 19 km, mega – 49 km oraz giga – 76 km. Na uczestników czeka trasa poprowadzona urokliwymi terenami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Start i metę umieszczono na stadionie w Żabieńcu przy ul. Leśnej 15. Cykliści ruszą w kierunku Nowinek, dalej pojadą przez Jeziórko, Krupią Wólkę, Jaroszową Wolę, w stronę miejscowości Łoś, Pęcher, Łbiska, Ustanówka, by wrócić do Nowinek i podążać już do mety w Żabieńcu. Dokładny przebieg trasy możecie sprawdzić tutaj. 

Mieszkańcy gminy Piaseczno, którzy zapiszą się na zawody 19 maja nie będą musieli uiszczać opłaty startowej. Jedyny koszt jaki poniosą to zakup zestawu startowego, czyli 20 zł (chyba, że ktoś taki już posiada). Zapisy prowadzone są w Żabieńcu przy ul. Leśnej 15 w godz. 15-17. 

– Na edycji cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon 2017 w Piasecznie zorganizowana będzie klasyfikacja mieszkańców Piaseczna. Wyłonimy najlepszego mieszkańca Miasta i Gminy Piaseczno w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć. W klasyfikacji mogą wziąć udział mieszkańcy Miasta i Gminy Piaseczno. W związku z powyższym osoby zainteresowane proszone są do zgłoszenia się do klasyfikacji na adres biuro@MazoviaMTB.pl do dnia 20 maja 2017 r. lub w dniu maratonu w biurze zawodów w godz. 8.00-11.00 – informują organizatorzy. 

Jaki jest harmonogram zawodów (20 maja)? Sprawdźcie poniżej: 

8.00 – 11.30 – zapisy w Biurze Zawodów
10.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
10.20 – start dystansu Hobby
11.00 – ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystanse Fit, Mega, Giga)
11.30 – start dystansów Fit, Mega, Giga
12.30 – dekoracja dystansu Hobby
12.40 – dekoracja mieszkańców Piaseczna na dystansie Hobby
14.00 – dekoracja dystansu Fit
14.10 – dekoracja mieszkańców Piaseczna na dystansie Fit
14.20 – dekoracja dystansu Mega
14.30 – dekoracja mieszkańców Piaseczna na dystansie Mega
15.30 – dekoracja dystansu Giga
15.40 – dekoracja mieszkańców Piaseczna na dystansie Giga
16.00 – zakończenie


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz