°


FB Daniel Putkiewicz

Drzewa wrócą na skwer Kisiela

Modernizacja skweru Kisiela wymagała usunięcia rosnących na nim drzew. Ale zieleń powróci w to miejsce i to już niebawem.

Skwer Kisiela nabiera nowego kształtu. Choć modernizacja miała zakończyć się już kilka miesięcy temu to roboty nadal trwają. Inwestycja złapała poślizg bowiem konieczne było przeprojektowanie sieci transformatorowej oraz uzyskanie zamiennego pozwolenia na budowę. Później pojawiły się inne problemy. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego podjął decyzję o wstrzymaniu prac budowlanych na Skwerze Kisiela w Piasecznie. Wszystko z powodu podejrzenia, że pękające ściany budynku sądu rejonowego powstały w wyniku prowadzonej inwestycji. Prace w końcu wznowiono.

Modernizacja małymi krokami zmierza do finału. Niebawem na terenie skweru pojawi się zieleń. – Wydział terenów publicznych zarezerwował już w szkółce drzewa, które zostaną posadzone na skwerze Kisiela. Niestety modernizacja kanalizacji burzowych i kanału piaseczyńskiego wymagała usunięcia drzew, które rosły na starych rurach kanalizacji. Priorytetem było bezpieczeństwo przeciwpowodziowe. Teraz chcemy uzupełnić jak najszybciej zieleń. Czekamy na zielone światło od wykonawcy nawierzchni i drzewa we wrześniu wrócą na skwer – poinformował na swoim facebookowym profilu Daniel Putkiewicz, wiceburmistrz Piaseczna.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz