°


kontancinjeziorna.pl

Czysta energia w Konstancinie

Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie wybudował instalację fotowoltaiczną. Energia ze słońca ograniczy emisję zanieczyszczeń powietrza z czego z pewnością ucieszą się mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Na terenie przepompowni ścieków „Porąbka” przy ul. Bielawskiej powstała instalacja fotowoltaiczna o mocy 20 kWp. Zamontowano 76 sztuk paneli słonecznych, które bezpośrednio zasilają pompy tłoczące ścieki do oczyszczalni. Inwestycja sprzyja ochronie środowiska. Spodziewane jest obniżenie zanieczyszczenia aż o ponad 12 ton CO2/rok. Ponadto instalacja gwarantuje częściową niezależność energetyczną gminy oraz prowadzi do oszczędności (nawet 8-10 tys. zł rocznie).

Energia słoneczna to dynamicznie rozwijająca się gałąź przemysłu wykorzystująca energię promieniowania słonecznego. To źródło energii odnawialnej, o której wyczerpanie nie trzeba się martwić.

Konstancin-Jeziorna troszczy się o zrównoważony rozwoju oraz ukierunkowanie na nowoczesne usługi dla mieszkańców i ekologię. Instalacja fotowoltaiczna została wybudowana na zlecenie ZGK Konstancin-Jeziorna. Koszt całej inwestycji to 120 000 zł.


Aleksandra Szczepańska
kontakt@wprpiaseczno.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz