°


Seweryn Dębiński

Czy kolejarze naprawią drogi?

W wyniku prac przy modernizacji linii kolejowej nr 8 zniszczeniu uległy drogi na terenie gminy Prażmów. Urząd liczy, że wykonawca usunie usterki.

Aby dojechać na plac budowy modernizacji linii kolejowej, ciężarówki poruszały się drogami wewnętrznymi. Gmina podkreśla, że często w sposób bezprawny. W marcu urzędnicy wraz z przedstawicielem Grupy Trakcja dokonali wizji lokalnej w Jeziórku i Gabryelinie. Oceniono, że powstałe szkody wymagają naprawy. Trakcja PRKiL skierowała pismo do podwykonawcy robót, aby ten uzupełnił ubytki w ul. Kolejowej i ul. Dworcowej w Jeziórku oraz ul. Kolejowej i ul. Dębowej w Gabryelinie.

Sytuacja nie uległa poprawie, a wręcz pogorszyła się. W maju wezwano wykonawcę do sprzątnięcia okolicy przystanku PKP Czachówek Południowy, a zarazem ul. Dworcowej. Miesiąc później wystąpiły trudności z przebudową przejazdu w Jeziórku. 4 lipca gmina wystąpiła z protestem przeciw przedłużaniu otwarcia przeprawy. Mieszkańcy oburzali się, gdyż przejazd pozostawał zamknięty, a od wielu tygodni nie prowadzono tam żadnych prac.

Sprawa ciągnie się niczym brazylijska telenowela. Kolejna wizja lokalna i szereg wniosków do kolejarzy m.in. o przebudowę zbyt daleko wysuniętych chodników na jezdnię przy zejściu z przystanku PKP Ustanówek. Prażmowski urząd nie zamierza odpuszczać i walczy o dobro mieszkańców. – W dniu 27 lipca ponownie interweniowano w sprawie odbudowy dróg gminnych zniszczonych podczas remontu tj. naprawę nawierzchni ul. Dworcowej i ul. Kolejowej w Jeziórku, wykonanie odpływów wody z ul. Kolejowej oraz uprzątnięcie terenu przy samym peronie w Jeziórku. Chcemy skutecznie wnioskować o naprawę szkód wyrządzonych inwestycją modernizacji linii nr 8, dlatego zwracamy się z prośbą do naszych mieszkańców o zgłaszanie wszelkich uwag i sugestii dotyczących tego remontu do Zastępcy Wójta Pana Jana Dąbka na adres email: dabekjan@interia.pl – podaje urząd gminy Prażmów.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz