°


Jakub Małkiński

Czerwony dywan czekał na sportowców

Wylewali pot na treningach, walczyli ze słabościami i rywalami. Osiągali sukcesy, które dawały radość nie tylko im, ale także bliskim i kibicom. Statuetki i upominki trafiły do najlepszych sportowców w gminie Lesznowola.

W Centrum Sportu w Mysiadle odbyła się Gala Sportu w gminie Lesznowola. Uroczystość poprowadził znany komentator Piotr Dębowski. Wśród gości nie zabrakło wybitnych postaci. W Mysiadle zjawił się były wicepremier Janusz Piechociński, a także utytułowani sportowcy: Erwina Ryś-Ferenc, Edward Skorek, Anna Jakubczak czy Aleksandra Goss.

Zgromadzeni mogli się przekonać, że gmina Lesznowola pokłada dużą nadzieję w sportowcach i chce zapewnić im jak najlepsze warunki do rozwoju. Podczas gali wyróżnieni mogli poczuć się niczym prawdziwe gwiazdy. – Przygotowaliśmy czerwony dywan, żeby nasi sportowcy mogli się zaprezentować przed gośćmi, ale także rodzicami – mówiła podczas uroczystości Maria Jolanta Batycka-Wąsik, wójt gminy Lesznowola.

Wysiłek sportowców został doceniony. – Spotykamy się, aby docenić, pogratulować, wyeksponować, podelektować się i podziękować tym, dla których sport jest nie tylko pasją, ale także przestrzenią dydaktyczną i wychowawczą. Pragnę wyrazić ogromny szacunek dla Rady Gminy Lesznowoli pod przywództwem pani Bożeny Korlak za wyzwaną na przestrzeni lat filozofię, która brzmi: „Edukacja i sport to wartości absolutnie bezcenne. To wartości o najwyższej stopie zwrotu, bowiem wszyscy zgromadzeni na tej sali jesteśmy przeświadczeni, że inwestowanie w tę dziedzinę zawsze ma sens” – przedstawiała Batycka-Wąsik.

Galę uświetnił występ znakomitej skrzypaczki Ages Violin. Jej diamentowe skrzypce elektryczne wprawiły publiczność w zachwyt. Artystka zaprezentowała utwory m.in. Vivaldiego i Michaela Jacksona.

Nagrody otrzymali dyrektorzy szkół, nauczyciele, trenerzy i uczniowie, którzy w 2016 roku osiągali sukcesy. W gminie Lesznowola nie brakuje wybitnych zawodników. Nagrody otrzymali: Tomasz Szala, Adrian Kociszewski, Piotr Osmólski, Piotr Grzenda, Paweł Grzenda, Stanisław Palęcki, Ida Palęcka, Weronika Tatar i Mateusz Kuśnierkiewicz.

Wyróżnienia trafiły również do lesznowolskich klubów i stowarzyszeń, które dbają o rozwój kultury sportowej: UKS Iwiczna, UKS Lesznowola, UKS Lolek Łazy, FC Lesznowola, UKS Orlęta Mroków, Mazowiecki Klub Karate Kyokushin, MUKS Krótka Mysiadło, Inter Łazy, KS KA Sport Iwiczna, Uczniowski Klub Judo Iwiczna, Klub Motorowy X Racing Lesznowola, Stowarzyszenie Sportowe Wiśniewski Kickboxing, Walka Kosów, Klub Kyudo Tametomo, Kung fu/wushu Złoty Lew, Stowarzyszenie Dobra Wola oraz Akademia Soccerschool.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz