°


Pixabay

Co z rozbudową podstawówki w Tarczynie?

Pierwszy przetarg na rozbudowę i przebudowę Szkoły Podstawowej w Tarczynie został unieważniony. Ogłoszono kolejny. Znamy już oferty jakie zostały złożone, lecz nadal przekraczają sumę jaką gmina zamierzała przeznaczyć na to zadanie. Czy brakująca kwota zostanie dołożona?

Do pierwszego postępowania przetargowego wpłynęła tylko jedna oferta opiewająca na kwotę ponad 9,5 mln zł, podczas gdy gmina zamierzała wydać na rozbudowę i przebudowę podstawówki 8 mln zł. Przetarg unieważniono i szybko ogłoszono kolejny. Tym razem wpłynęło znacznie więcej ofert – aż 7. Najwyższa z nich osiągnęła sumę niemal 11 mln zł! Natomiast najniższa to nadal 9,3 mln zł, a gmina nie zwiększyła sumy jaką zamierza przeznaczyć na inwestycje. 

Skontaktowaliśmy się z tarczyńskim magistratem, żeby zapytać: Czy drugi przetarg również zostanie unieważniony, czy być może dołożona zostanie brakująca kwota? – W tym przetargu oferty nie były wcale tańsze niż w poprzednim. Firma, która złożyła ofertę w pierwszym przetargu, w kolejnym chciała więcej niż poprzednio. Prawdopodobnie dołożymy brakujące pieniądze i wybierzemy jednak firmę, ale to związane jest ze zmianą w budżecie i trochę to jeszcze potrwa. Ale ostatecznie co z tym zrobimy poinformujemy wkrótce – odpowiada portalowi WPRPIASECZNO.pl kierownik referatu inwestycji Marek Leszczak.

Zmiany, zmiany, zmiany...
Według planów placówka ma zostać rozbudowana w stronę północną, dlatego też nowy parking zaplanowano od ul. Reszki. Inwestycja zrealizowana zostanie na terenie dwóch działek, pierwsza o powierzchni 6,2 tys. m kw. i druga 2,6 tys. m kw. – Przedmiotem opracowania jest rozbudowa i przebudowa budynku Szkoły Podstawowej w Tarczynie. Budynek po rozbudowie będzie wolnostojący, częściowo podpiwniczony, 3,5 – kondygnacyjny (parter, 1 piętro, 2 piętro + poddasze) w części najstarszej, podlegającej remontowi oraz trzykondygnacyjnym (parter, 1 piętro, 2 piętro) w nowej części, o łącznych 78,34m x 35,28 i wysokości ok. 16,00m (14,36m w nowej części) – napisano w dokumentacji projektowej.

Zaplanowano m.in. rozbiórkę części szkoły – zaplecza sali gimnastycznej wraz z łącznikiem i wejściem od strony północno-zachodniej, rozbiórkę budynku kolidującego z parkingiem, wykonanie dwóch nowych zjazdów z ul. Reszki, wykonanie parkingu, nawierzchni chodników w rejonie budynku, budowę ogrodzenia od ul. Reszki, rewaloryzację zieleni, wykonanie iluminacji budynku oraz oświetlenia terenu.

Planowany termin zakończenia robót to luty 2019 r. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz