°


pixabay.com

Będą nowe szkolne budynki

Urząd gminy w Lesznowoli planuje powiększyć bazę placówek oświatowych. W Zamieniu powstanie nowa szkoła, a podstawówce w Nowej Iwicznej przybędzie kolejny budynek.

To ambitne plany. – W przypadku szkoły w Zamieniu na ukoczeniu jest projekt techniczny, a przypadku Nowej Iwicznej jesteśmy na etapie przejmowania prawa własności do działki przy ul. Szkolnej – wyjaśnia Rafał Suwała, główny specjalista ds. inwestycji w lesznowolskim urzędzie gminy. – Zmieniany jest też plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu – dodaje.

Obiekt w Nowej Iwicznej powstanie naprzeciwko obecnie funkcjonującej placówki. Ze „starym” kompleksem zostanie połączony przejściem... nad ulicą. – Zakładamy łącznik na wysokości ponad 5 metrów, który umożliwi normalną komunikację ulicą Szkolną – wyjaśnia Suwała.

Większa inwestycja planowana jest w Zamieniu przy ul. Waniliowej. Dwa skrzydła dydaktyczne z kuchnią, stołówką i  halą sportową będą mieć w sumie 7 tys metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Szkołą przyjmie 800 uczniów. – Technicznie szkoła w Zamieniu będzie gotowa w przyszłym roku do rozpoczęcia budowy – zaznacza Rafał Suwała.

Dłużej trzeba będzie poczekać na wbicie łopaty na placu w nowej Iwicznej. Tu przygotowywana jest dopiero odpowiednia dokumentacja i wniosek o pozwolenie na budowę.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Ufff, nareszcie będzie alternatywa dla koszmarnej szkoły w Ładach