°


MAP

„Nosferatu” na zakończenie Kina Plenerowego

Kolejna edycja piaseczyńskiego Kina Plenerowego dobiega końca. Ostatni pokaz zaplanowano na 1 września. Tym razem na ekranie zobaczymy niemy film „Nosferatu” z dubbingiem i muzyką na żywo.

Na zakończenie wakacji i pożegnanie lata przygotowano w piaseczyńskim Kinie Plenerowy ciekawą propozycję. Na ekranie zostanie wyświetlony film z 1922 r. pt. „Nosferatu” oparty na Draculi Brama Stocera. – Film ten jest jednym z pierwszych horrorów w historii kina i jednym z najważniejszych dzieł niemieckiego ekspresjonizmu i sztuki filmowej w ogóle.. W głosowaniu internautów spodobał się najbardziej i właśnie ten film wyświetlony zostanie na zakończenie piaseczyńskiego kina plenerowego – podkreślają organizatorzy.

Tajemniczy hrabia Orlock postanawia zainwestować i kupić kamienicę w Wiborgu. Młody agent nieruchomości Tomas Hutter wyrusza do jego zamku w Karpatach, aby podpisać umowę. Hrabia okazuje się wampirem i nie dość, że sprowadza do Wiborga plagę, to jeszcze szczególnie interesuje się... młodą żoną Huttera.

Ale filmu „Nosferatu” nie będziemy oglądać w ciszy. O muzykę i dubbing na żywo zadba zespół czterech aktorów i muzyków z Niemu Movie.

Projekcja startuje 1 września o godz. 20.00 na miejskim rynku.

 


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz