°


piaseczno.eu

Strażacy pomagają na Pomorzu

Strażacy z Jarzgarzewa wyjechali do miejscowości Sośno w województwie kujawsko-pomorskim. Jako wolontariusze będą pomagać w usuwaniu szkód po nawałnicy.

Potężna nawałnica przeszła nad północną Polską w nocy z 11 na 12 sierpnia. Obraz jaki po sobie pozostawiła jest dramatyczny. Pozrywane dachy, zawalone budynki, zerwane linie energetyczne i tysiące połamanych drzew. Z dnia na dzień wiele osób straciło dach nad głową.

Ośmiu strażaków z OSP Jazgarzew postanowiło pomóc mieszkańcom miejscowości Sośno. Od 24 do 27 sierpnia strażacy będą pracować tam przy usuwaniu skutków nawałnic. To jednak nie wszystko. Strażacy oprócz własnych rąk do pracy zawiozą dary od mieszkańców gminy zebrane podczas specjalnej zbiórki.

Gmina sfinansuje podróż strażaków, a na miejscu nocleg i wyżywienie będą zapewnione lokalnie. – Włączając się w inicjatywę strażaków zakupiliśmy piłę łańcuchową wraz z osprzętem, a także narzędzia i plandeki pomocne przy usuwaniu zniszczeń po wichurze – mówi Daniel Putkiewicz, I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. – To ważne, aby wspierać się w takich trudnych sytuacjach, zarówno na polu samorządowym jak i tak zwyczajnie, po ludzku – dodaje.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz