°


mat. prasowe

Poznaj projekty budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski w Piasecznie to nowość. Aby wypromować tę formułę piaseczyński magistrat zaprasza na spotkanie, na którym zostaną zaprezentowane zgłoszone projekty.

Wielu mieszkańców Piaseczna, zwłaszcza tych młodych podkreślało, że w mieście powinien zacząć działać budżet obywatelski. To formuła gdzie mieszkańcy mają do rozdysponowania konkretną kwotę i sami wybierają na jaki cel zostaną wydane pieniądze. W końcu udało się przekonać piaseczyńskich włodarzy do wprowadzenia budżetu partycypacyjnego. Głosowanie na złożone i zweryfikowane projekty ruszy już we wrześniu. Jednak nim mieszkańcy podejmą decyzję, warto poznać propozycje inwestycji. W tym celu magistrat organizuje spotkania, na których prezentowane są projekty złożone do budżetu obywatelskiego. Najbliższe odbędzie się już 22 sierpnia o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.

Przypomnijmy, że spośród zgłoszonych projektów aż 34 zostało pozytywnie zweryfikowanych. Wśród nich są m.in.: klony na rynku piaseczyńskim, zajęcia z akrobatyki dla dzieci, montaż kamer na osiedlu Kusocińskiego oraz w Parku Zachodnim, kocie oczy na przejściach dla pieszych w centrum Piaseczna oraz wybieg dla psów z przeszkodami w okolicach parku przy Chyliczkowskiej.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz