°


tarczyn.pl

Ruszyła przebudowa podstawówki

Aż 9,5 mln zł pochłonie przebudowa szkoły podstawowej w Tarczynie. Na efekty prac, które właśnie się rozpoczęły, trzeba będzie poczekać do 2019 r.

W końcu rozpoczęły się prace związane z rozbudową szkoły podstawowej w Tarczynie. Inwestycja początkowo złapała drobne problemy. Te pojawiły się już na etapie przetargu. W pierwszym postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta i dodatkowo była za droga. Gmina unieważniła przetarg i ogłosiła postępowanie ponownie. Tym razem zgłosiło się aż siedmiu chętnych. Jednak i tym razem ceny były większe niż zakładał tarczyński magistrat. – W tym przetargu oferty nie były wcale tańsze niż w poprzednim. Firma, która złożyła ofertę w pierwszym przetargu, w kolejnym chciała więcej niż poprzednio – powiedział nam kierownik referatu inwestycji Marek Leszczak.

Ostatecznie gmina dołożyła brakującą kwotę (ok. 1,5) mln zł i podpisała umowę z wykonawcą prac budowlanych. Rozbudowa szkoły podstawowej będzie kosztować blisko 9,5 mln zł.

Jaki zakres prac obejmuje inwestycja? – Środkowe skrzydło obiektu zostanie podwyższone o jedną kondygnację, północne skrzydło, w rejonie sali gimnastycznej zostanie rozebrane i wybudowane od nowa. W powiększonej przestrzeni znajdą się nowoczesne sale lekcyjne, gabinety specjalistyczne, biblioteka, świetlica, mała sala gimnastyczna oraz wydzielona część przedszkolna – informuje tarczyński magistrat.

Rozbudowa podstawówki ma się zakończyć w 2019 r.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz