°


Pixabay

​W Lesznowoli dopłacą do modernizacji kotłowni

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie udzielił gminie Lesznowola promesy na dofinansowania w formie dotacji zadania dotyczącego poprawy jakości powietrza, a tym samym ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację kotłowni. Szczegóły w tekście.

Zanieczyszczenie powietrza to obecnie często poruszany problem. Podczas tegorocznej zimy, ale nie tylko, stacje pomiarowe niemalże codziennie alarmowały o przekroczonych normach niebezpiecznych dla zdrowia pyłów. W gminie Lesznowola od dziś (6 lipca) do 13 lipca gazownicy wyznaczeni przez urząd będą wykonywać w domach audyt techniczny. Jego celem będzie ostateczne potwierdzenie deklaracji uczestnictwa mieszkańców gminy w programie, ostateczne potwierdzenie rodzaju planowanego do zakupu pieca (dwufunkcyjny lub jednofunkcyjny) oraz jego parametrów, a także określenie warunków technicznych montażu pieca.

– Gazownicy przeprowadzający audyt techniczny przedstawią także Państwu umowę na partycypację w kosztach zakupu pieca w wysokości 25 proc. ceny zakupu (wzór umowy przedstawiamy Państwu w załączniku) – czytamy na stronie gminy. 

Taką umowę można podpisać podczas audytu, bądź dostarczyć podpisaną do kancelarii urzędu do 18 lipca. Dlatego na decyzję pozostało niewiele czasu. – Na podstawie przeprowadzonego w Państwa domach audytu technicznego Urząd przygotuje konkretne zamówienie na ściśle określoną ilość kotłów i rozpocznie postępowanie przetargowe, mające na celu wyłonienie wykonawcy zadania tj. dostawcy kotłów. Po wyborze wykonawcy zadania Gmina podpisze umowę na zakup i dostarczenie kotłów do Państwa domów – informuje gmina Lesznowola na swojej witrynie internetowej.

Wszelkie szczegóły dotyczące tego projektu dostępne są TUTAJ.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz